Fotografuję od 1998 roku. Jestem absolwentem Warszawskiej Szkoły Fotografii i Wydziału Biologii UW. Moje pasje to nurkowanie i morskie ekosystemy. Jako miłośnik przyrody i podwodnej fotografii, którą zajmuję się od 2013 roku, odkrywam uroki rzek, jezior i morskich głębin na całym świecie. W pracy wykorzystuję najwyższej jakości aparaty marki Nikon i wodoodporne obudowy Nauticam oraz Aquatica. Posiadam stopień nurkowy Dive Master oraz uprawnienia techniczne do głębokości 50 metrów.

W fascynującym, podwodnym świecie możemy spędzić jedynie krótką chwilę, dlatego musimy być do niej wcześniej doskonale przygotowani, aby w pełni z niej skorzystać. Dlatego zapraszam wszystkich, którzy kochają nurkowanie do skorzystania z kursu fotografii podwodnej, jeśli chcecie zatrzymać na dłużej te ulotne chwile.

Wieloletnie doświadczenie w branży oraz specjalistyczna wiedza i praktyka zdobyte w różnych zakątkach świata spowodowały, że fotografia podwodna to już nie tylko pasja, ale i mój pomysł na życie. Wyprawy do takich krajów jak Meksyk czy Chorwacja, a nawet i dobrze ukryte zakątki w Polsce sprawiają, że nawet pobudka o świcie i wchodzenie do zimnej wody to ogromna przyjemność. Wraki statków, podwodne jaskinie i ściany, wraz z towarzyszącą im fauną i florą są niezwykle wdzięczne do fotografowania. Ty również możesz się o tym przekonać, ponieważ dziś z radością dzielę się zdobytą wiedzą z innymi, mniej doświadczonymi fotografami, którzy pragną poznać tajniki wykonywania zdjęć pod wodą. Wszystkie kursy odbywają się z troską o bezpieczeństwo uczestników oraz z dbałością o środowisko morskie. Ponadto, z ogromną przyjemnością zajmuję się również wykonywaniem podwodnych sesji zdjęciowych oraz różnego rodzaju reportaży, również fotoreportaży. Podczas pracy używam zarówno malutkich kompaktów czy popularnego GoPro, a także wysokiej jakości sprzętu – lustrzanek cyfrowych ze światłem błyskowym i ciągłym, które również mogą zostać udostępnione kursantom. Chętnie doradzam również uczestnikom kursu w sprawach dotyczących wyboru odpowiedniego sprzętu, nie tylko fotograficznego, ale i do nurkowania.

Michał Bazała nurek fotograf podwodny
fot. Irena Stangierska

Wywiady i artykuły

Moje firmy